Przepisy

Kokosowe lody z bananem i czekoladą.

Ponieważ nasze rodziny prosiły o lody mniej więcej każdego dnia lata, najlepiej zabezpieczyć się i trzymać w zamrażarce kilka zapasowych. Dzisiejszy przepis wykorzystuje cukier pochodzący jedynie z zielonych bananów. Innymi słowy, nigdy nie musisz mówić im: nie.

Weź 4 banany, 0,5 szklanki kremu kokosowego, 1 łyżkę surowego kakao i 2 łyżki nasion kakaowca. No i jedną z foremek na lody (jeśli nie masz pojęcia, o czym mówimy, spójrz na zdjęcie poniżej).

Zacznij od obierania bananów. Trzymamy kciuki!

Umieść w blenderze banany i krem kokosowy. Miksuj, aż składniki się wymieszają. Odejmij 1/3 masy z blendera i odstaw na bok. Pozostałe 2/3 wymieszaj z 1 łyżką kakao.

Ważna część (aka: smaczna) procesu – dodaj 2 łyżki nasion kakaowca do masy, którą odstawiłeś (tej nie zawierającej kakao).

Połączyć masy w dwóch kolorach w foremkach na lody. Poproś dzieci o pomoc (jeśli są w pobliżu). Możliwe, że z małą pomocą dzieci lody nie wyjdą idealnie, ale staraj się tym nie przejmować.

No dobrze. Kiedy dzieci się znudzą, możesz dokończyć dzieła.

Przykryj lody i włóż do zamrażarki. Poczekaj krótką wieczność (co najmniej 6 godzin), lub zostaw na noc. Wyjmij z zamrażarki 15 minut przed podaniem, inaczej lodów nie będzie dało się wyjąć z foremek (my złamałyśmy patyczek z braku cierpliwości).

Wow, jakie pyszne. Zwłaszcza czekoladowe. W gruncie rzeczy, nawet nie zawracaj sobie głowy dzieleniem przepisu na dwie części. Następnym razem po prostu dodajemy kakao i nasiona kakaowca do całej masy.

Przepis: Erica Palmcrantz Aziz “Superfood boost”.

Będzie nam bardzo miło, jeśli polubisz nas na Facebooku lub Instagramie. Pierwszą książkę naszego autorstwa kupisz tutaj, a Synbiotic15 profesora Bengmarka – tutaj


Komentarze
Komentarz

Przynajmniej jeden twój komentarz musi zostać zaakceptowany przez admina, aby były one widoczne na stronie.