Food Pharmacy

Hm, chyba powinnyśmy się przedstawić.

Oto my, Mia i Lina. Mia to ta po lewej w niebieskiej koszuli, Lina – po prawej, niosąca bardzo małego pieska. Jesteśmy najlepszymi przyjaciółkami i tak zaczęłyśmy ten blog. Kilka lat temu zainteresowałyśmy się tym, jak jedzenie wpływa na to, jak się czujemy. Myślę, że można powiedzieć, że czułyśmy się trochę zdezorientowane – poruszanie się wśród wszystkich tych poradach i spostrzeżeń było praktycznie niemożliwe. Pewnego dnia zmęczyłyśmy się tym wszystkim i postanowiłyśmy założyć blog oraz uporządkować wiedzę i dostępne informacje na własną rękę.

Kilka miesięcy wcześniej jadłyśmy lunch w Helsingborgu z profesorem imieniem Stig Bengmark. Po zaledwie jednej lub dwóch minutach Stig otworzył przed nami drzwi do nowego świata. Kiedy wiele lat temu zdał sobie sprawę z tego, że około 80 procent układu odpornościowego organizmu człowieka znajduje się w okrężnicy, postanowił poświęcić swoje życie naukowym badaniom na temat optymalizacji flory jelitowej. Dziś jest Honorowym Profesorem w UCL, London University College, gdzie zajmuje się badaniem i nauczaniem, jak utrzymać zdrowie i dobre samopoczucie.

Blog ten ma na celu dostarczać podstawową wiedzę na temat związku między flotą jelitową a zdrowiem, a co najważniejsze, nauczyć cię, jak dzięki właściwemu odżywianiu możesz wpłynąć na swoje samopoczucie. To historia o tym, jak zaczęła się nasza przygoda, w jaki sposób zaczęłyśmy interesować się związkiem między zdrowiem a żywnością i, o dziwo, jak wylądowałyśmy wśród bakterii jelita grubego.

Będzie nam bardzo miło, jeśli polubisz nas na Facebooku lub Instagramie. Pierwszą książkę naszego autorstwa kupisz tutaj, a Synbiotic15 profesora Bengmarka – tutaj


Komentarze
Komentarz

Przynajmniej jeden twój komentarz musi zostać zaakceptowany przez admina, aby były one widoczne na stronie.