Food Pharmacy

3 sztuczki poprawiające przyswajanie kurkumy i zwiększające jej zalety.

Tak, kochamy kurkumę. Ale jak już wiesz, składnik aktywny kurkumy sam sobie nie poradzi. Aby mógł zostać wchłonięty przez organizm, będzie potrzebował trochę pomocy.

Jakiś czas temu przeczytałyśmy artykuł o kurkuminie, jasnożółtym pigmencie i aktywnym składniku kurkumy, który ma silne właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. W artykule wymieniono trzy wskazówki, jak optymalizować wchłanianie kurkumy i jak najlepiej wykorzystać jej zalety.

1 Czarny pieprz
Świeżo zmielony czarny pieprz zwiększy biodostępność kurkuminy, co zasadniczo oznacza, że ​​umożliwi ciału jej wchłonięcie. Piperyna jest kluczowym składnikiem aktywnym w czarnym pieprzu, a według różnych badań mówi się, że pomaga zwiększyć dostępność biologiczną kurkuminy. Badania takie jak to, przeprowadzono zarówno na ludziach, jak i szczurach.

2 Tłuszcz
Teoria ta nie ma tak silnych podstaw, jak w przypadku pieprzu czarnego, ale niektóre badania sugerują, że kurkumina w kurkumie jest łatwiej wchłaniana po spożyciu tłuszczu. Kurkuma jest rozpuszczalna w tłuszczach, co oznacza, że ​​aby organizm mógł ją wchłonąć, musisz dodać do niej trochę tłuszczu.

3 Ciepło
Według badań amerykańskich naukowców, gotowanie kurkumy przez 10 minut zwiększy jej rozpuszczalność, a może nawet zwiększy jej wchłanianie. Dodaj kurkumę do filiżanki herbaty lub ciepłej wody. Kolejnym bardzo łatwym i genialnym pomysłem jest dodawanie kurkumy do wszystkich rodzajów gorących potraw. Zwykle dodajemy kilka łyżeczek tej przyprawy do wody, kiedy przygotowujemy quinoa lub durrę (sorgo dwubarwne).

Będzie nam bardzo miło, jeśli polubisz nas na Facebooku lub Instagramie. Pierwszą książkę naszego autorstwa kupisz tutaj, a Synbiotic15 profesora Bengmarka – tutaj


Komentarze
Komentarz

Przynajmniej jeden twój komentarz musi zostać zaakceptowany przez admina, aby były one widoczne na stronie.