Przepisy

Zupa z makaronem, czosnkiem i kolendrą.

W dzisiejszym menu znajdziecie wspaniałą azjatycką zupę z makaronem. Robi się ją w trzech prostych krokach. To ideał zupy, którą możesz robić codziennie.

Wczoraj, idąc przez lokalny supermarket, doznałyśmy olśnienia. Kochamy, gdy tak się dzieje.

Cóż, zdecydowałyśmy się na szybką, prostą, ale wciąż szalenie pyszną zupę z makaronem (zainspirowaną najnowszym wydaniem szwedzkiego magazynu o żywieniu VEGO). I takim sposobem z prędkością błyskawicy zapełniłyśmy koszyk pysznościami. Zupa jest przygotowywana w trzech prostych krokach i  zdecydowanie możesz ją robić codziennie. Oto lista artykułów spożywczych – wydrukuj je na papierze lub wytatuuj na piersi.

Zupa z makaronem, czosnkiem i kolendrą
(2 porcje)

Zupa:
Jedna posiekana mała, żółta cebula
3 ząbki czosnku, posiekane
2 łyżki pasty miso
1 łyżka sosu sojowego tamari
1 bukiet świeżej łodygi kolendry (posypać liśćmi jako topping)
3,8-centymetrowy imbir, tarty
2 szklanki wody

Topping:
1 szklanka soi warzywnej
5-centymetrowy kawałek pora, rozdrobniony
4 pieczarki pokrojone w plastry
1 marchewka, rozdrobniona
Dowolny makaron (my użyłyśmy makaronu kelp)

Krok 1. Opłucz makaron i włóż go do odpowiedniej miseczki.

Krok 2. Wymieszaj ze sobą wszystkie składniki na zupę, i gotuj na wolnym ogniu przez parę minut, razem z soją i porem. Zalej makaron zupą.

Krok 3. Rozsyp posiekane warzywa na wierzchu (użyj składników w przepisie powyżej jako inspiracji, możesz dowolnie je zamieniać).

Krok 4. Wymieszaj. Jedz. Ciesz się.

Nasze uwagi na temat systemu ‘Pół na Pół’:
Nawet jeśli nasza flora jelitowa wolałaby, abyśmy jedli same surowe warzywa, za bardzo kochamy gorące jedzenie, aby całkowicie wyeliminować je z naszej diety. Dlatego rozwinęliśmy własną technikę gotowania i nazywamy ją ‘Pół na Pół’. Znaczenie: w połowie ciepłe, w połowie zimne. Ta zupa jest tego doskonałym przykładem – ciepła baza i surowe warzywa. Efekt? Ciepła zupa.

Będzie nam bardzo miło, jeśli polubisz nas na Facebooku lub Instagramie. Pierwszą książkę naszego autorstwa kupisz tutaj, a Synbiotic15 profesora Bengmarka – tutaj


Komentarze
Komentarz

Przynajmniej jeden twój komentarz musi zostać zaakceptowany przez admina, aby były one widoczne na stronie.