Food Pharmacy

Trzy rzeczy, których nie wiesz o proszku do pieczenia.

Większość z nas kojarzy proszek do pieczenia z pieczeniem. Ale prawda jest taka, że ​​można go używać na wiele innych sposobów. Oto kilka pomysłów.

Taka sytuacja:

Wczoraj piekłyśmy ciasto marmurkowe, używając proszku do pieczenia. Rzadko stosujemy proszek do pieczenia, ale przepis był tak prosty (tylko trzy składniki), nie zawierał cukru i miał być jedną z najpyszniejszych rzeczy, jakich kiedykolwiek miałyśmy okazję spróbować. Oczywiście, że musiałyśmy go przetestować. Wiesz, to było zbyt piękne żeby było prawdzie, co nie?

Dokładnie. To było zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe. Ten mały marmurek-który-chciałby-być-ciastek (ilustracja poniżej) w ogóle nam nie smakował i wylądował w koszu. Zostałyśmy z dużą puszką proszku do pieczenia. I przepisem na ciasto marmurkowe, którym nie możemy się podzielić. W desperacji zastanawiałyśmy się: czy istnieją jakieś inne zastosowania proszku do pieczenia?

Po krótkim Googlowaniu odkryłyśmy następujące haki (numer dwa jest szczególnie interesujący):

Usuń zły zapach
Czasami gdy otwierasz lodówkę, jesteś witany przez kiepski zapach (przynajmniej my tak mamy). Plan działania a) znajdź źródło zapachu i usuń je. Plan działania b) Umieść jedną lub dwie małe miski proszku do pieczenia w lodówce i zostaw je na noc. Krążą słuchy, że proszek do pieczenia usuwa także zły zapachy butów.

Umyj owoce i warzywa
Jeśli nie kupujesz ekologicznych owoców i warzyw, musisz pamiętać o tym, żeby dokładnie je myć. Umieść kilka łyżek proszku do pieczenia w misce z zimną wodą, włóż do niej owoce i pozostaw je w wodzie przez pięć do dziesięciu minut. Urządź im peeling z dodatkową ilością proszku do pieczenia w celu usunięcia pestycydów.

Wylecz ugryzienia owadów
Wymieszaj jedną łyżkę proszku do pieczenia z ciepłą wodą, aż do uzyskania jednolitej ‘ciastowatej’ konsystencji. Nanieś mieszaninę na ugryzienia i pozostaw aż do wyschnięcia. Spłukaj po 10 minutach.

Dobrze wiedzieć:
Proszek do pieczenia składa się z sody oczyszczonej (lub wodorowęglanu sodu), kwasu i skrobi. To środek dojrzewający, ale nie tak mocny, jak czysta soda oczyszczająca. Jeśli chcesz zastąpić proszek do pieczenia sodą, upewnij się, że przepis zawiera dowolny składnik kwasowy, na przykład cytrynę lub inny sok cytrusowy.

Będzie nam bardzo miło, jeśli polubisz nas na Facebooku lub Instagramie. Pierwszą książkę naszego autorstwa kupisz tutaj, a Synbiotic15 profesora Bengmarka – tutaj


Komentarze
Komentarz

Przynajmniej jeden twój komentarz musi zostać zaakceptowany przez admina, aby były one widoczne na stronie.