Przepisy

Czerwona cebula marynowana na szybko (bez dodatku cukru).

Czerwone cebule marynowane na szybko. Już wkrótce usłyszysz o nich jeszcze więcej. Najpierw musimy opowiedzieć o czasie spędzonym przez nas w Norwegii, kilka tygodni temu, kiedy po raz pierwszy przeglądałyśmy norweskie tłumaczenie naszej książki.

W szwedzkiej wersji rozpoczynamy rozdział dotyczący warzyw, opowiadając wszystkim o naszej pasji do, no wiesz, warzyw. Kochamy je bardziej niż samo życie. Bardziej niż Benicio del Toro. Okazuje się, że według norweskiego tłumaczenia wcale nie kochamy ich bardziej niż Benicio del Toro. Nie, w Norwegii kochamy je bardziej niż Leonarda diCaprio.

Haha, w gruncie rzeczy to bardzo zabawne… Ale i prawdziwe.. Warzywa wygrywają z większością rzeczy. W tym z Gilbertem Grapem. W tej chwili mamy bzika na punkcie Rolls Royce’a wśród warzyw: marynowanej czerwonej cebuli (hej, udało nam się wrócić do początkowego wątku!).

Właśnie zdałyśmy sobie sprawę, że prawdopodobnie nie powinnyśmy podawać ci tej receptury, ponieważ znajdziesz ją w naszej nowej książce kucharskiej. To nie ma znaczenia! A może ma (tak)? Jeśli na fermentację brakuje czasu, ten przepis zrobi robotę.

Doskonale pasuje do naszych marynowanych szaszłyków tofu, a nawet lepiej, naszych smacznych hamburgerów buraczanych. Nie, nie podamy Ci przepisu na buraczane hamburgery, musisz poczekać na książkę kucharską!

Czerwona cebula marynowana na szybko
(jeden mały słoik)

1 czerwona cebula
0,5 szklanki wody (lub trochę mniej)
2 łyżki białego lub czerwonego octu winnego
Szczypta soli morskiej

Obierz i cienko pokrój cebulę, po czym umieść ją w misce termoodpornej. Doprowadź wodę, ocet i sól do wrzenia i zalej nią plastry cebuli. Odstaw na 30 minut (lub 15, jeśli masz miskę z pokrywką). Wyciśnij cebulę i wylej resztę wody. Gotowe!

Będzie nam bardzo miło, jeśli polubisz nas na Facebooku lub Instagramie. Pierwszą książkę naszego autorstwa kupisz tutaj, a Synbiotic15 profesora Bengmarka – tutaj


Komentarze
Komentarz

Przynajmniej jeden twój komentarz musi zostać zaakceptowany przez admina, aby były one widoczne na stronie.