Food Pharmacy

Trzy sposoby na dostarczanie swojemu organizmowi jeszcze większej dawki składników odżywczych.

Składniki odżywcze w owocach i warzywach nie są tak dobrze dystrybuowane przez twój organizm jak myślisz. Czy wiesz, że istnieje wiele sposobów zmaksymalizowania absorbowanych składników odżywczych? Pamiętaj o nich, nim następnym razem zaczniesz jeść owoce lub warzywa. To takie proste.

1 Nie wyrzucaj trzonków i liści.

Przyzwyczaiłyśmy się do jedzenia tej części warzyw, która zawiera najmniejszą ilość składników odżywczych. Jeśli do obiadu przygotowujesz pora lub marchewkę, szkoda wyrzucać ich trzony. Pomyśl dwa razy – i posiekaj ich więcej!

2 Nie wyrzucaj nasion.

To samo tyczy się części wewnętrznych warzyw – najzdrowsze to te, o których zapominamy: pestki, nasiona i gniazdo nasienne. Dlatego prosimy, nie bój się zjeść całego ogryzka, kiedy następnym razem będziesz jeść jabłko. Spróbuj też dodać 1/4 nasiona awokado do następnego smoothie (ale tylko 1/4, inaczej koktajl będzie gorzki).

3 Nie obieraj.

Większość składników odżywczych znajduje się w skórce! Upewnij się, że zawsze kupujesz ekologicznie i nie zapominaj o myciu owoców i warzyw. Kup tarkę do cytrusów i dokładnie zetrzyj skórę cytryny, limonki lub pomarańczy. Dodaj ją do dressingu lub sałatki. Pamiętaj, że “biała część pod skórą” owoców cytrusowych (niezależnie od tego, jak się nazywa) także jest bardzo zdrowa. Staraj się jej nie usuwać nawet jeśli jest nieco gorzka, kiedy następnym razem będziesz jeść pomarańczę.

Będzie nam bardzo miło, jeśli polubisz nas na Facebooku lub Instagramie. Pierwszą książkę naszego autorstwa kupisz tutaj, a Synbiotic15 profesora Bengmarka – tutaj


Komentarze
Komentarz

Przynajmniej jeden twój komentarz musi zostać zaakceptowany przez admina, aby były one widoczne na stronie.